Animal Tech - úspěch ŠZP Lány

Na letošní květnové výstavě Animal Tech v Brně proběhl ve dvou dnech již druhý národní šampionát plemen brown-swiss a jersey. Sobota byla vyhraněna pro národní šampionát plemene jersey sedmi chovatelů a v jeho rámci proběhlo nové představení, a sice soutěž "dítě a tele". Nejlepší dětskou českou vodičkou se stala naše devítiletá Anička Novotná

Národního šampionátu plemene jersey se zúčastnily prvotelky a starší krávy, celkem do Brna tedy přijelo sedm telat a jedenáct krav. V kategorii prvotelek byla nejlepší prvotelka z embryotransferu z 1. zemědělské z Chorušic. Druhou a třetí v pořadí přivezli ze ŠZP Lány. Druhá skončila "strakatá" 379424-921 Lany Plus Princezna (nar. 17. 10. 2014) a třetí geneticky bezrohá tmavě zbarvená 379407-921 Lany Dallas Barka (nar. 27. 4. 2016).

       

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.